"To przejaw niepojętej głupoty" - Niesiołowski o wykluczeniu 3 posłów z PO

Polska
"To przejaw niepojętej głupoty" - Niesiołowski o wykluczeniu 3 posłów z PO
Polsat News

Zdaniem posła Stefana Niesiołowskiego obecny szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna szkodzi jej. Polityk odniósł się w ten sposób do wczorajszej decyzji zarządu PO o wykluczeniu z szeregów partii posłów Jacka Protasiewicza, Michała Kamińskiego i Stanisława Huskowskiego.

- Ja bym chciał usłyszeć jeden argument, ale rzeczowy argument, a nie ogólniki: działali na szkodę PO. Równie dobrze uważam, że Grzegorz Schetyna najbardziej działa na szkodę Platformy. Jeśli będziemy się obrzucać takimi epitetami, to niczego to nie rozwiąże - powiedział Niesiołowski.


- Na Dolnym Śląsku są udokumentowane rozmowy Grzegorza Schetyny z PiS-em, które miały prowadzić do oddania władzy PiS-owi. To jest zdrada główna. Już bardziej na szkodę PO działać nie można. Także zanim Schetyna będzie oskarżał kogokolwiek, niech zacznie od siebie samego - zauważył poseł PO.

 

Wygrał w wyborach ze Schetyną

 

Jacek Protasiewicz, który już zapowiedział odwołanie od decyzji zarządu partii, to były szef dolnośląskiej PO, który przed trzema laty wygrał wybory w regionie z obecnym szefem PO Grzegorzem Schetyną.

Z kolei Huskowski uchodzi za bliskiego współpracownika Protasiewicza. W latach 2013-2015 był wiceministrem administracji i cyfryzacji.

 

Michał Kamiński, to m.in. były spin doctor PiS.

 

Wszyscy trzej są partyjnymi stronnikami byłej premier Ewy Kopacz.


Wniosek o wykluczenie trzech posłów z partii złożył - zgodnie ze statutem PO - przewodniczący partii Grzegorz Schetyna.

 

am/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze