Mur wokół gwiazdy Trumpa w Alei Gwiazd wzniósł artysta z Los Angeles znany jako Plastic Jesus. Ogrodzenie zbudowane z betonu ma 15 cm wysokości. Zostało zwieńczone drutem kolczastym. W mur wetknięto amerykańskie flagi i umieszczono napis "Keep Out", także w języku hiszpańskim.


Mur nawiązuje zgłoszonej przez republikańskiego kandydata w ubiegłym roku propozycji wzniesienia "wielkiego muru" na granicy USA z Meksykiem, co miałoby pomóc zatrzymać nielegalnych imigrantów. 

 

Otoczona gwiazda Trumpa gwiazdą internetu


Gwiazda Trumpa otoczona murem wzbudziła ogromne zainteresowanie turystów, którzy masowo zaczęli robić sobie przy niej zdjęcia.

 

Zdjęcia zamieszczone przez artystę na Instagramie błyskawicznie polubiły dziesiątki tysięcy sympatyków. Podobnie zdjęcie odebrano w serwisie Twitter, które artysta opatrzył informacją, iż za mur zapłacił z własnej kieszeni i nie wzniósł go za pieniądze od Meksykanów. Nawiązał w ten sposób, do pomysłu Trumpa, który nie tylko chce zbudować mur na granicy z Meksykiem, ale także bezpośredni koszt jego wzniesienia przerzucić na państwo Meksyk.

 

Plastic Jesus popiera CLinton


Sam artysta wyraził poparcie dla kandydatury Hillary Clinton, która prawdopodobnie zostanie kandydatem Demokratów w prezydenckich wyborach.

 

Gwiazda Donalda Trumpa została umieszczona na bulwarze Hollywood w 2007 r. Miano go w ten sposób uhonorować za show "The Apprentice", którego Trump był gospodarzem.

  

BBC, polsatnews.pl