Test rakietowy Pjongjangu miał symulować atak na Koreę Południową

Świat
Test rakietowy Pjongjangu miał symulować atak na Koreę Południową
Reuters

Ostatni test rakietowy miał symulować uprzedzający atak na południowokoreańskie porty i lotniska wykorzystywane przez siły zbrojne USA - poinformowała we wtorek oficjalna agencja prasowa Korei Północnej KCNA monitorowana w Seulu.

Według KCNA test, który obserwował przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, zakończył się sukcesem.

 

Wcześniej źródła w Seulu poinformowały, że we wtorek rano czasu lokalnego Korea Północna wystrzeliła trzy pociski balistyczne. Pociski - prawdopodobnie dwie zmodernizowane rosyjskie rakiety typu Scud o zasięgu do 600 km i północnokoreańska rakieta średniego zasięgu typu Rodong - wystrzelono z północnej części kraju w kierunku Morza Japońskiego.

 

Przed tygodniem Korea Północna zagroziła USA i Korei Południowej "fizyczną odpowiedzią" na kroki mające na celu rozmieszenie na Półwyspie Koreańskim zaawansowanego amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej THAAD.

 

Pjongjang kontynuuje próby z rakietami balistycznymi mimo przyjętej 2 marca przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, która zaostrzyła sankcje wobec Korei Płn. Rezolucja ta była odpowiedzią na przeprowadzony przez ten kraj 6 stycznia kolejny test z bronią nuklearną. Ponadto w lutym Korea Płn. wystrzeliła rakietę balistyczną dalekiego zasięgu, która wyniosła na orbitę okołoziemską satelitę.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze