LM: Dwie bramki Nikolicia i Legia awansowała do trzeciej rundy

PAP/Leszek Szymański

Legia Warszawa wygrała u siebie z zespołem z Bośni i Hercegowiny Zrinjski Mostar 2:0 (1:0) w rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Przed tygodniem padł remis 1:1 i mistrz Polski awansował do trzeciej rundy.

Mistrzowie Polski wystąpili w potencjalnie najmocniejszym składzie. Pierwszy mecz w tym sezonie rozegrał Michał Pazdan, który z graczy występujących na Euro 2016 miał najdłuższy urlop. Do podstawowego składu wrócili też Tomasz Jodłowiec i Nemanja Nikolic.

Pożegnanie z Legią, Duda jedzie do Berlina

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w kadrze meczowej Legii nie znalazł się natomiast Ondrej Duda. Jak poinformował jego ojciec, 24-letni pomocnik w środę rano uda się do Berlina, aby podpisać pięcioletni kontrakt z Herthą. Według nieoficjalnych informacji "Wojskowi" mają zainkasować za Słowaka 4,4 mln euro.

Przed rewanżem w Warszawie mistrzowie Polski byli faworytem. Gospodarze od początku spotkania mieli zdecydowaną przewagę, choć nie wszystko układało się po myśli albańskiego szkoleniowca Besnika Hasiego. Już po kwadransie z powodu kontuzji boisko musiał opuścił Guilherme. Zastąpił go Kasper Hamalainen.

Mimo przewagi jaką mieli "Wojskowi" ich trener co chwili pokrzykiwał, aby jego podopieczni bardziej zdecydowanie atakowali i prowadzili grę na połowie przeciwnika. To przyniosło skutek w 28. minucie. Po jednym z dośrodkowań, Nemanja Bilbija zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a Nemanja Nikolic pewnie zamienił rzut karny na gola. Zawodnicy mistrza Bośni i Hercegowiny mieli jednak sporo pretensji do arbitra o tę decyzję, bo Bilbija miał rękę przy ciele.

Po zmianie stron goście coraz odważniej atakowali. Bliscy wyrównania byli w 60. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Jasmin Mesanovic płaskim strzałem próbował zaskoczyć Arkadiusza Malarza. Ten jednak z największym trudem wybił piłkę na rzut rożny.

Nikolić po raz drugi

Odpowiedź Legii była niemal natychmiastowa. Niespełna dwie minuty później Nikolic strzelił swoją drugą w tym meczu, a trzecią w konfrontacji ze Zrinjskim bramkę. Król strzelców poprzedniego sezonu wykorzystał prostopadłe podanie od Hamalainena i bez większych problemów pokonał bramkarza gości.

Dziesięć minut później reprezentant Węgier miał okazję na strzelenie trzeciego gola. Po ładnej akcji Thibaulta Moulina i Adama Hlouska, Nikolic strzelił jednak zbyt lekko i prosto w bramkarza. Moulin natomiast z każdym kolejnym meczem pokazuje coraz większe możliwości.

Rywala w 3. rundzie kwalifikacji legioniści poznają w środę. Będzie nim zwycięzca pary AS Trencin - Olimpija Lublana. Pierwsze spotkania trzeciej rundy zaplanowano na 26-27 lipca, a rewanże odbędą się tydzień później.