Napad na taksówkarza - zatrzymano trzy osoby

Polska
Napad na taksówkarza - zatrzymano trzy osoby
Polsat News

Lubelscy policjanci po całonocnych poszukiwaniach i pracy operacyjnej zatrzymali łącznie trzy osoby związane ze sprawą napadu na taksówkarza. To 14-letni mieszkaniec Lublina, 25-letni obywatel Ukrainy oraz 34-letnia kobieta. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz to, jaką rolę w napadzie pełnili poszczególni zatrzymani, wyjaśni śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Lublin-Północ.

Do napadu doszło w sobotę 16 lipca przed północą przy ul. Lawendowej w Lublinie. Taksówkarz jednej z korporacji zabrał dwóch pasażerów z rejonu centrum miasta. Kiedy dojechał we wskazane miejsce, jeden z pasażerów wysiadł, a drugi wyjął nóż i zadał ranę ciętą kierowcy. Taksówkarz bronił się przed kolejnymi ciosami. Ostatecznie udało mu się uciec z samochodu i dobiec w rejon ul. Zbożowej, skąd została wezwana pomoc. Sprawcy zbiegli zabierając tablet i nawigację, należącą do 33-letniego taksówkarza. Poszkodowany trafił do szpitala.


Zatrzymana 34-letnia kobieta jest matką aresztowanego 14-latka. Wszystko wskazuje na to, że to ona zamówiła kurs. Miała zostać zatrzymana, by uniemożliwoć mataczenie w sprawie.


Śledztwo Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ ma ustalić, jaką rolę w zdarzeniu odegrała 34-letnia kobieta oraz kto zaplanował napad. 


polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze