Jak sprecyzował Molins, odpowiedzialny za toczące sięśledztwo, napastnik z Nicei wykazywał ostatnio "pewne zainteresowanie radykalnymi ruchami dżihadystycznymi".

 

"Widać jak stoi przy plaży, przed ciężarówką, na promenadzie i chodniku"

 

Według cytowanego przez agencję Associated Press prokuratora 31-letni Tunezyjczyk Mohamed Lahouaiej Bouhlel, który w przeszłości nie był religijny, przeszedł szybką radykalizację. Molins poinformował, że z danych komputera i telefonu Tunezyjczyka wynika, iż przeglądał on w internecie informacje związane z IS, innymi grupami dżihadystycznymi, a także zdjęcia pełne przemocy.

 

Na kilka godzin przed atakiem Bouhlel zrobił sobie cztery zdjęcia, tzw. "selfie" na Promenadzie Anglików - podał prokurator. Na zdjęciach w telefonie komórkowym Bouhlela, wykonanych 14 lipca, widać jak stoi przy plaży, przed ciężarówką, na promenadzie i chodniku.

 

13 ciał niezidentyfikowanych

 

Molins powiadomił ponadto, że 13 osób, które zginęły w ataku w Nicei, wciąż nie zostały zidentyfikowane.

 

W czwartkowym zamachu zginęły 84 osoby. Samochód ciężarowy kierowany przez Bouhlela przejechał dwa kilometry przez tłum zgromadzony na promenadzie z okazji Dnia Bastylii. Mężczyzna został zastrzelony przez policję.

 

Do ataku przyznała się dżihadystyczna organizacja zbrojna Państwo Islamskie.

 

PAP