Sześć na osiem biur podróży ujętych w zestawieniu portalu Wakacje.pl wstrzymało tylko sobotnie wyloty lub wcale z nich nie zrezygnowało. Jedynie TUI i Sun&Fun wycofały zaplanowane wyjazdy do Turcji. Oba biura oferują turystom bezkosztową rezygnację z pobytu lub zmianę kierunku.

 

MSZ odradza wycieczkę do Turcji


Jednocześnie portal przypomina, że jeśli biuro podróży oferuje możliwość bezkosztowej rezygnacji tylko do wyznaczonego terminu, to po jego upłynięciu klienta obowiązują warunki zawarte w umowie.


Polski MSZ odradza jednak wyjazdy do tego kraju do czasu ustabilizowania sytuacji, a Polakom przebywającym na miejscu zaleca daleko idącą ostrożność i unikanie publicznych zgromadzeń.


Nieudany zamach stanu


W nocy z piątku na sobotę w Turcji doszło do nieudanej próby wojskowego zamachu stanu. Puczyści uzasadniali przejęcie władzy koniecznością "zapewnienia i wprowadzenia porządku konstytucyjnego, demokracji, praw człowieka i swobód". Zbuntowanym wojskowym przeciwstawiły się lojalne wobec władz siły i tysiące ludzi, którzy wyszli na ulice. W sobotę rano agencje poinformowały, że władze tureckie w znacznej mierze odzyskały kontrolę nad krajem.

 

polsatnews.pl, PAP