Wiersz chrześcijanina uznany za bluźnierstwo. Policja poszukuje mężczyzny

Świat
Wiersz chrześcijanina uznany za bluźnierstwo. Policja poszukuje mężczyzny
Pakistan, Zdj. ilustracyjne, Fot. Flickr/Wasif Malik/CC BY 2.0

Pakistańska policja poszukuje chrześcijanina oskarżanego o bluźnierstwo - poinformowały we wtorek służby bezpieczeństwa. Mężczyzna został zadenuncjowany przez swojego muzułmańskiego przyjaciela, który uznał jeden z jego wierszy za obrazę islamu. Do zdarzenia doszło w prowincji Pendżab na wschodzie kraju.

Przedstawiciel lokalnej policji Mohammad Asim poinformował, że poszukiwany to Nadim Masihm. Według relacji służb bezpieczeństwa poszukiwany wysłał przyjacielowi za pośrednictwem aplikacji WhatsApp wiersz, który został zinterpretowany jako obraza islamu. Asim dodał, że w związku z tym wydarzeniem zabezpieczono lokalny kościół w obawie przed atakami wzburzonych muzułmanów.


Według pakistańskiego prawa oskarżonym o bluźnierstwo grozi nawet kara śmierci. Agencja Associated Press zwraca uwagę, że tego typu zarzuty są często wykorzystywane do załatwiania prywatnych porachunków i ataków na mniejszości zamieszkujące ten kraj. W 2015 roku grupa muzułmanów zabiła dwie osoby, a następnie spaliła ich ciała w związku z oskarżeniami o sprofanowanie świętej księgi islamu - Koranu.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze