Zobacz, jak portugalski chłopiec pociesza francuskiego kibica

YouTube.com

Po niedzielnym finale piłkarskich mistrzostw Europy łez było wiele - zarówno tych szczęścia jak i rozpaczy. Internet podbiła jednak głównie scena z udziałem dorosłego kibica reprezentacji Francji i młodziutkiego Portugalczyka. Na filmiku widać, jak młody chłopiec pociesza płaczącego i przeżywającego porażkę swojej drużyny fana "Trójkolorowych".

Po raz czwarty w historii piłkarskich mistrzostw Europy zwycięzcę finału musiała wyłonić dogrywka. Po 120 minutach Portugalia pokonała gospodarzy 1:0 na imprezie we Francji, sięgając po swój pierwszy tytuł mistrzowski. Wcześniej raz wystąpiła w finale - w 2004 roku przegrała z Grecją 0:1.

"Trójkolorowi" mogą się cieszyć, choć z pewnością na inną radość liczyli, ze zdobycie przez Antoine Griezmanna tytułu króla strzelców piłkarskich mistrzostw Europy we Francji. Zdobył go z dorobkiem sześciu goli.

Reprezentant gospodarzy jest najskuteczniejszym zawodnikiem podczas jednego turnieju od 1984 roku, kiedy dziewięciokrotnie na listę strzelców wpisał się jego rodak Michel Platini. 32 lata temu "Trójkolorowi" rozegrali pięć, a w tym roku - siedem spotkań.