ŚDM: ze zdjęć wiernych powstaje ogromny obraz Jezusa

Polska
ŚDM: ze zdjęć wiernych powstaje ogromny obraz Jezusa
image2016.pl

Specjalnie na Światowe Dni Młodzieży powstaje obraz Jezusa Miłosiernego. Zostanie on wydrukowany na olbrzymim płótnie. - Tworzymy tę mozaikę, by połączyć ludzi z całego świata - mówi współorganizatorka akcji. Swoje fotografie przysyłają młodzi i starzy. Są to pojedyncze obrazki, jak i zdjęcia całych rodzin. Do projektu przyłączyła się para prezydencka.

Akcja "Wymaluj obraz" trwa w internecie. Aby wziąć w niej udział należy wejść na stronę image2016.pl, kliknąć "dołącz" i wysłać swoje zdjęcie. Wśród nadesłanych w ten sposób zdjęć jest wspólna fotografia prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy. Obraz Jezusa Miłosiernego ze zdjęć selfie tworzy młodzież ze wspólnoty Chrystus w Starym Mieście oraz siostry z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

 

- Wiele osób chciałoby przyjechać do Krakowa, by wziąć udział w ŚDM, ale nie mają takiej możliwości. I właśnie przysyłając swój obraz mogą być częścią tego wielkiego wydarzenia w Krakowie - mówi współorganizatorka akcji Katarzyna Walkowska.

 

Pomysłodawca projektu Konrad Ciempka przekonuje, że warto dołączyć do akcji i opowiada o własnej motywacji załączenia zdjęcia do "malowidła". "Chcę być na tym według mnie najpiękniejszym obrazie jaki może być, na obrazie Jezusa Miłosiernego. Chciałbym siebie odnaleźć na tym obrazie, ale również chciałbym w codziennym życiu być, jak Jezus Miłosierny" - zachęca, nawiązując do miłosierdzia, hasła przewodniego ŚDM.

 

Ponad połowa zdjęć z zagranicy

 

W akcji "Wymaluj obraz" biorą udział osoby z całego świata. - Zdjęcia przysyłają młodsi, starsi. Są to pojedyncze obrazki - robione telefonem selfie, ale także zdjęcia ślubne, komunijne, zdjęcia całych rodzin. Ponad 50 proc. fotografii napływa z zagranicy, m.in. z Hong Kongu, ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Argentyny - mówi Walkowska.

 

Do akcji włączyła się para prezydencka, ale i artyści, np. Muniek Staszczyk, Golec uOrkiestra. Nadsyłane fotografie można zobaczyć na facebookowym profilu akcji. Tam też są filmiki wideo, w których znane osoby zachęcają do udziału w projekcie.

 

Kilkadziesiąt tysięcy zdjęć

 

„Im więcej zdjęć otrzymamy, tym większy będzie obraz Jezu, ufam Tobie - tłumaczy Walkowska i dodaje, że jak dotąd organizatorzy otrzymali kilkadziesiąt tysięcy zdjęć.

 

Akcja zakończy się tydzień przed rozpoczęciem ŚDM. Stworzony za pomocą programu komputerowego obraz "Jezu, ufam Tobie" zostanie wydrukowany na płótnie liczącym kilkadziesiąt metrów kw i stanie na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. - Papież Franciszek będzie tu, więc zobaczy obraz. Mamy nadzieję, że zwróci na niego uwagę, pobłogosławi go. Póki co zastanawiamy się, co stanie się z obrazem po ŚDM - mówi współorganizatorka "Wymaluj obraz".

 

Uczestnik akcji będzie mógł odnaleźć się na obrazie za pomocą strony internetowej projektu, wpisując w odpowiednim miejscu swój adres mailowy. Wyszukiwarka wskaże internaucie miejsce, w którym jest jego zdjęcie. - Dzięki temu będzie można "wycelować się" na wydrukowanej grafice - największe szanse na odnalezienie się mają osoby, których zdjęcia znajdą się w dolnej części płótna" - mówi współorganizatorka akcji.

 

PAP

 

 

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze