Rodziny dostały zasiłki, dzięki którym mogą m.in. opłacać mieszkania. Dorośli mogą liczyć na pomoc w znalezieniu pracy, rodziny z dziećmi otrzymały też wsparcie przy załatwianiu miejsc w placówkach edukacyjnych. Część sprowadzonych osób jest już zameldowana w stolicy Wielkopolski.

 

"To nowi poznaniacy"

 

W poniedziałek nowych mieszkańców miasta oficjalnie powitał prezydent Poznania. - Chciałbym powitać nowych poznaniaków. Poza granicami Polski żyje obecnie wielu Polaków; wiemy, że na wschodzie Ukrainy jest w tej chwili bardzo ciężko. Cieszy mnie to, że pamiętamy o sobie wzajemnie w takich trudnych sytuacjach i że są państwo razem z nami. Chciałbym, żeby państwo czuli się w Poznaniu jak u siebie w domu - powiedział Jacek Jaśkowiak.

 

Podczas spotkania, władze miasta podziękowały też osobom i instytucjom, które pomogły w organizacji życia sprowadzonym do Polski rodakom.

 

W październiku ub. roku Poznań zadeklarował możliwość przyjęcia ok. 10 rodzin polskiego pochodzenia, zamieszkujących tereny zagrożone działaniami wojennymi.

 

PAP