Blisko 10 tys. odbiorców bez prądu. Burze nad Warmią i Mazurami

Polska
Blisko 10 tys. odbiorców bez prądu. Burze nad Warmią i Mazurami
Polsat News

Straż pożarna interweniuje w poniedziałek w 70 miejscach głównie przy usuwaniu połamanych gałęzi z dróg - podali urzędnicy wojewody warmińsko-mazurskiego.

Jak poinformował wydział do spraw kryzysowych urzędu wojewódzkiego w Olsztynie na skutek silnych burz z intensywnymi opadami deszczu wyłączonych zostało 350 stacji transformatorowych podlegających Zakładowi Energetycznemu w Białymstoku. W związku z tym prądu nie ma ponad 8 tysięcy odbiorców we wschodniej, mazurskiej części województwa.


W elbląskiej, zachodniej części województwa bez prądu pozostaje 1,5 tys. odbiorców, ponieważ wyłączonych zostało ok. 50 stacji a w okolicach Olsztyna awarie pozbawiły zasilania ok. 100 odbiorców; wyłączonych zostało tu 9 stacji transformatorowych.

 

Połamane drzewa, woda w piwnicach


Według rzeczniczka warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Zbigniewa Jarosza, interwencje, których obecnie strażacy prowadzą ok. 70 dotyczą głównie usuwania połamanych konarów i drzew a także pompowania wody z zalanych piwnic. Silny wiatr w Bogaczewie uszkodził dachy na dwóch domach, przewrócił dwie stodoły, a w miejscowości Stanowo zerwał dach z budynku mieszkalnego.


W Ełku po intensywnych opadach deszczu zalany jest ponad 1 kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 65 wzdłuż ulicy Przemysłowej od skrzyżowania z ulicą Suwalską do skrzyżowania z ulicą Żelazną. Droga jest całkowicie zamknięta dla ruchu.

 

PAP

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze