Do zdarzenia doszło w piątek na wysokości miejscowości Ameryka w gminie Olsztynek. 29-latka tuż po tym, jak auto dachowało, uwolniła z nosidełka 3-miesięczne dziecko i szybko oddaliła się z miejsca kraksy. Zatrzymała przejeżdżającego TIR-a na tzw. stopa i w ten sposób próbowała odjechać i uniknąć odpowiedzialności.


Po przejechaniu kilku kilometrów kierowca ciężarówki zauważył, że pasażerka ma poranione nogi i uświadomił sobie, że kobieta mogła brać udział w wypadku, a zabieranie jej ze sobą było błędem. Gdy tylko zauważył jadące drogą radiowozy, dał im sygnał światłami i zatrzymał się. Policjanci ruchu drogowego zbadali trzeźwość 29-latki. Kobieta miała dwa promile alkoholu w organizmie.

 

 

Stan zdrowia dziecka jest dobry


Pogotowie przewiozło niemowlę do szpitala dziecięcego w Olsztynie na obserwację. Na szczęście dziecko nie doznało obrażeń zagrażających życiu, kobieta też nie została poważnie ranna.


Funkcjonariusze z komisariatu policji w Olsztynku ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Niewykluczone, że nieodpowiedzialna matka odpowie również przed sądem za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

 


polsatnews.pl