Chorwaccy ratownicy: skończcie z głupimi selfie

Świat
Chorwaccy ratownicy: skończcie z głupimi selfie
César/Flickr.com

"Drodzy turyści, szanujemy was, ale nadszedł czas, byście szanowali samych siebie. Skończcie z robieniem głupich i niebezpiecznych selfie. Dziękujemy" - tak brzmi komunikat chorwackich ratowników górskich do turystów, cytowany w piątek przez tamtejsze media.

Opublikowany w piątek na Twitterze apel wystosowano w związku z wypadkiem, do którego doszło w zeszłym tygodniu w chorwackim parku narodowym Jeziora Plitwickie.

 

20-letni turysta z Kanady spadł z punktu widokowego z wysokości 70 metrów. W przepaść runął, gdy stracił równowagę, poszukując najlepszego kadru do zrobienia selfie. Upadek przeżył, gdyż zaczepił się na gałęzi, ale doznał ciężkich obrażeń.

 

Nie uczą się na błędach

 

W zeszłym roku podobna sytuacja przydarzyła się 54-letniej turystce ze Słowacji, która jednak nie miała tyle szczęścia co Kanadyjczyk i zginęła podczas robienia selfie.

 

Apelując o ostrożność, chorwaccy ratownicy wyznali na Twitterze, że zdarzyło im się "ratować te same osoby dwa razy w ciągu dwóch dni w tym samym miejscu".

 

Turystyka jest strategiczną gałęzią chorwackiej gospodarki. W zeszłym roku ten 4,2-milionowy kraj odwiedziło 14 milionów turystów - zauważa AFP.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze