Uwaga! Utrudnienia w Warszawie w związku ze szczytem NATO. Zobacz, których rejonów unikać

Polska
Uwaga! Utrudnienia w Warszawie w związku ze szczytem NATO. Zobacz, których rejonów unikać
Polsat News

Zakazy wjazdów i parkowania pojazdów, nieczynne stacje miejskiego roweru, wyłączona z ruchu stacja metra Stadion Narodowy - to tylko niektóre utrudnienia, z którymi, w związku z rozpoczynającym się w piątek szczytem NATO w Warszawie, będą musieli się liczyć mieszkańcy miasta.

W stolicy spodziewanych jest 58 delegacji z całego świata, w tym 28 z państw NATO, 26 z krajów stowarzyszonych oraz delegacje kwatery głównej NATO, Banku Światowego, ONZ i UE.

 

Miejscem szczytu będzie Stadion PGE Narodowy, przywódcy delegacji spotkają się też w Pałacu Prezydenckim, w sali, gdzie w 1955 r. podpisano Układ Warszawski, szefowie dyplomacji spotkają się na roboczym obiedzie w Teatrze Wielkim, a ministrowie obrony w Pałacu Prymasowskim.

 

W związku z trwającym do soboty szczytem, największe problemy będą mieli mieszkańcy Saskiej Kępy.

 

Już od godziny 9 rano w czwartek wyłączone z ruchu będą Aleja Zieleniecka i Wał Miedzeszyński - od mostu Świętokrzyskiego do ulicy Zwycięzców. Dalej rondo Waszyngtona, Sokola oraz fragment Zamoyskiego.

 

Jutro od północy nieczynny będzie Most Poniatowskiego. Sytuacja do normalności zacznie wracać w sobotę około godziny 18:00.

 

Do tego czasu nieczynne będą też stacja drugiej linii metra, stacja PKP przy stadionie oraz plaża przy Moście Poniatowskiego.

 

 

Centrum pod specjalnym nadzorem

 

Wyłączone z ruchu zostaną także m.in. Aleje Jerozolimskie od ul. Chałubińskiego, Wybrzeże Szczecińskie, a także ulice: Królewska, Senatorska, Podwale, Miodowa, Emilii Plater, Poznańska.

 

W piątek, 8 lipca niedostępny będzie Plac Zamkowy. Droga z Lotniska Chopina, czyli ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Grzybowska nie będą zamknięte dla ruchu, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, także na ulicach poprzecznych - w czasie przejazdu kolumn z gośćmi policja będzie wstrzymywała ruch.

 

Pozostaje metro

 

Na duże zmiany muszą przygotować się nie tylko kierowcy, ale też pasażerowie komunikacji miejskiej.

 

Najpewniejszym środkiem komunikacji miejskiej w dniach szczytu będzie metro - zapewnia stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego. Jedyne utrudnienia, jakie będą występowały w funkcjonowaniu podziemnej kolejki, to wyłączenie stacji Stadion Narodowy, pociągi będą przejeżdżały przez nią bez zatrzymania.

 

Policyjny telefon

 

Komenda Stołeczna Policji uruchomiła w czwartek specjalny numer telefonu, pod którym można uzyskać informacje o utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu drogowego w Warszawie, w związku ze szczytem NATO.

 

Dzwoniąc pod numer - 22 603 80 02 - można uzyskać informacje m.in. o zamkniętych ulicach.

 

- Zarówno warszawiacy, jak i wszyscy ci, którzy odwiedzą w najbliższych dniach stolicę, mogą dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach i zmianach w związku z odbywającym się w Warszawie szczytem NATO  - powiedział rzecznik stołecznej policji asp. szt. Mariusz Mrozek.

 

 

 

polsatnews.pl, PAP

 

jak/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze