Jeśli Polska awansuje na turniej finałowy, umowa zostanie przedłużona automatycznie na czas trwania mistrzostw - poinformował PZPN.

 

- Bardzo dziękuję za zaufanie. Jesteśmy pełni optymizmu i wiary, że następna batalia, czyli eliminacje mistrzostw świata, zostanie zakończona sukcesem. Wierzę w drużynę, sztab, w to, że pójdziemy dalej do przodu i z pewnością przysporzymy wiele radości naszym kibicom. Nie możemy już doczekać się następnego meczu. Mistrzostwa Europy pokazały, że mamy jeszcze wiele rezerw, wiele możliwości do wykorzystania. To jest bardzo optymistyczne w perspektywie następnych spotkań - powiedział trener Nawałka na oficjalnej stronie PZPN "Łączy nas piłka".

 

Prezes PZPN Zbigniew Boniek już wcześniej zapowiadał w rozmowie, że nie będzie żadnych problemów z przedłużeniem wygasającej po Euro 2016 umowy z Nawałką. Teraz nie ukrywał zadowolenia z podpisania kontraktu.

 

- To dobra informacja dla kibiców, dla wszystkich, którzy kochają polską piłkę, dla mnie szczególnie. Po dwóch latach pracy jesteśmy zadowoleni z tego, co zrobiliśmy. Chcemy więcej, dlatego nie szukamy żadnych nowych rozwiązań. Mamy dobrego trenera, który nad wszystkim czuwa. Dzisiaj złożyliśmy podpisy. Adam i cały jego sztab trenerski są przekonani, że zadanie, jakie przed nimi postawiliśmy - czyli ewentualnie wygranie grupy eliminacyjnej lub zakwalifikowanie się do mistrzostw świata poprzez baraże - jest celem realnym. Dlatego wszyscy razem trzymamy kciuki - przyznał w środę Boniek

 

- Umówiliśmy się z Adamem, że po ostatnim meczu turnieju usiądziemy, spojrzymy sobie w oczy i zobaczymy, czy z jego strony jest chęć dalszego prowadzenia reprezentacji. Trzeba było wszystkie warianty zakładać. Przecież mogliśmy np. przegrać we Francji trzy razy po 0:5. Wtedy kibice pewnie oczekiwaliby zmian, może trener też nie czułby się dobrze. Już pół roku temu powiedzieliśmy sobie z Adamem, że nie będziemy o tym w ogóle rozmawiać, spotkamy się po ostatnim meczu i porozmawiamy. Z tym tematem damy sobie absolutnie radę - powiedział Boniek w jeszcze w trakcie mistrzostw we Francji.

 

Nawałka jest selekcjonerem od 26 października 2013 roku. Do tej pory prowadził drużynę w 30 meczach, z których 15 zakończyło się zwycięstwami, 11 remisami i 4 porażkami.

 

polsatnews.pl, PAP