"Najgorszy minister. Mimo silnej konkurencji" - Niesiołowski o Macierewiczu

Polska
"Najgorszy minister. Mimo silnej konkurencji" - Niesiołowski o Macierewiczu
Polsat News

- Chciałbym, aby Macierewicz odszedł jak najszybciej. To chyba najgorszy minister tego rządu, mimo silnej konkurencji. Ten człowiek szkodzi Polsce właściwie jak tylko otworzy usta - powiedział w Polsat News Stefan Niesiołowski z PO nawiązując do wczorajszej sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec szefa MON .

 - Dlatego uważam, że na szczycie NATO nie powinien podejmować decyzji i robić tam show Macierewicza. To jest totalna kompromitacja - dodał Niesiołowski

 

We wtorek po burzliwej debacie Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec szefa MON Antoniego Macierewicza. Złożyła go Platforma Obywatelska, a uzasadniał właśnie Stefan Niesiołowski. W czasie wystąpienia tego ostatniego posłowie PiS, na znak protestu, wyszli z sali.

 

Wniosek poparło 166 posłów. Przeciw było 267, a 3 wstrzymało się od głosu.

 

"Trudno nadążyć za jego myślą polityczną"

 

- W tym przypadku można w ogóle iść do domu. Ani jedna ustawa, której nie poprze PiS nie przejdzie w Sejmie. PiS-owska większość przegłosuje wszystko, największą bzdurę i największą podłość, którą chce przegłosować - skomentował dziś Niesiołowski.

 

Polityk PO dodał, że szef MON "jest na tyle niepoważny", że "nadążyć za jego myślą polityczną jest trudno".

 

- Ja przypomnę, że on niedawno powiedział, że Rosja nam wypowiedziała wojnę i nie odwołał tego. Czyli jesteśmy w stanie wojny Rosją. On uważa, że Putin wspólnie z Tuskiem i Komorowskim zamordowali prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To co ten człowiek mówi jest skrajnie bez wartości - ocenił.

 

Zdaniem Niesiołowskiego "Putin nie jest szaleńcem, żeby się porywał na kraje NATO", a to co mówi Macierewicz "jest niesmaczne". - To głupie wypowiedzi. Rosja jest państwem, z którym UE powinna ułożyć sobie dobre stosunki - dodał.

 

polsatnews.pl

 

wjk/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze