Razem z Charlesem taksówką miała podróżować także jego dziewczyna, Jessica Graham. To dzięki niej o sprawie zrobiło się głośno. Na swoim profilu na Facebooku zamieściła krótkie nagranie przedstawiające całe zajście. Widać na nim, jak czarnoskóry kierowca odmawia przewiezienia pary z czworonogiem, ponieważ w islamie "pies jest zwierzęciem nieczystym".

 

Film obejrzało kilka milionów osób, w tym także sieć taksówkarska ADT, zatrudniająca muzułmanina. Korporacja natychmiastowo zwolniła mężczyznę i oficjalnie przeprosiła za jego zachowanie.

 

 

 

- To ekstremalnie frustrujące - powiedział  Charles. - Takie sytuacje zdarzają  się bardzo często - dodał.

 

Przedstawiciel urzędu miasta Leicester odnosząc się do sprawy stwierdził, że religia "w tym przypadku nie może pozwalać na odmówienie pasażerowi przejazdu i taksówkarze doskonale o tym wiedzą, gdyż jest to omawiane w czasie szkoleń (przed wydaniem licencji - red.)".

 

BBC przywołuje również brytyjską ustawę o dyskryminacji osób niepełnosprawnych, która jasno mówi, że taksówkarze nie mogą odmówić kursu niepełnosprawnym, którzy podróżują wraz z psami przewodnikami.

 

 

 

BBC