Stiepan jest łagodny i udomowiony. Ma 23 lata. Wraz ze swoimi właścicielami mieszka pod jednym dachem w domu w Moskwie, je z nimi przy stole, a wieczorami ogląda telewizję.

 

Lubi skondensowane mleko

 

Wychowywanie tak dużego zwierzęcia nie jest jednak zadaniem prostym. Stiepan zjada codziennie 25 kilogramów pokarmu, składającego się z jego przysmaków, którymi są głównie ryby, jajka i warzywa. Jednak najbardziej lubi skondensowane mleko z puszki.

 

Gdy Stiepan stanie na tylnych łapach ma ponad 2,1 metra wzrostu, waży ok. 150 kilogramów. Waga dorosłego niedźwiedzia dochodzi do 280 kg.

 

Niedźwiedź zaakceptował zwyczaje swojej "ludzkiej rodziny". Lubi się przytulać, poddawać pieszczotom, być karmiony, pomaga w ogrodzie i uprawia sport.

 

 

"Miś do wynajęcia"

 

Stiepan jest bardzo pracowity. W internecie ma nawet swoją stronę, na której opiekunowie zachwalają jego łagodny charakter i umiejętności "artysty cyrkowego" i "gwiazdy kina".

 

Niedźwiedzia można wynająć m.in. na przyjęcie dla dzieci, ślub, do udziału w filmie i reklamie. Wytresowany przez swoich właścicieli wykonuje wiele różnych czynności. Gdy ogląda się nagrania z udziałem Stiepana, można jednak odnieść wrażenie, że wielu umiejętności nauczono go dla celów komercyjnych.

 

 

 

 

polsatnews.pl, Caters Clips