Dziennikarka jest związana z Polsatem od 2008 roku. Jest jedną z prowadzących główne wydanie "Wydarzeń", a także magazynu "To był Dzień" w Polsacie News. W programie "Gość Wydarzeń" rozmawia z najważniejszymi przedstawicielami polskiego życia publicznego.

 

- Magda jest świetną i doświadczoną dziennikarką. Doskonale radzi sobie zarówno w przygotowywaniu relacji dziennikarskich, jak i prowadzeniu programów i wywiadów. Jestem przekonany, że jej najważniejsze cechy czyli profesjonalizm, rzetelność i dociekliwość pozwolą jej z sukcesem realizować misję naszej korespondentki w Stanach Zjednoczonych – powiedział Henryk Sobierajski, dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

 

Magda Sakowska po raz pierwszy będzie pełniła funkcję korespondentki zagranicznej. Placówka Polsat News w Waszyngtonie istnieje od 2008 roku i jest jedną z najważniejszych dla stacji.

 

"Ogromne wyzwanie"

 

- To dla mnie ogromne wyzwanie, ale też spełnienie zawodowych ambicji. Cieszę się, że będę mogła relacjonować naszym widzom najważniejsze wydarzenia z jednego z najbardziej znaczących i najpotężniejszych obecnie państw na świecie, czyli Stanów Zjednoczonych. Przed nami m.in. finisz kampanii i tegoroczne wybory prezydenckie, które zapowiadają się na jedne z najbardziej emocjonujących w historii.  Zrobię wszystko, aby widzowie Polsatu mieli pełen obraz i wiedzę na temat wydarzeń w Stanach Zjednoczonych – mówi Magda Sakowska.

 

Z wykształcenia - socjolog. Jest absolwentką Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również Europejski Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą na kierunku European Studies. Mama dwójki dzieci.

 

Polsat