We Włoszech powstały wydziały... ds. uśmiechu, szczęścia i piękna

Kultura
We Włoszech powstały wydziały... ds. uśmiechu, szczęścia i piękna
Pixabay.com/DzeeShah/CC0 Public Domain

Burmistrz miasta Gallipoli w Apulii na południu Włoch mianował się szefem wydziału do spraw uśmiechu. Pozostałym członkom zarządu przyznał teki do spraw szczęścia, przyszłości, piękna i kreatywności.

30-letni Stefano Minerva z rządzącej we Włoszech centrolewicowej Partii Demokratycznej, który wygrał czerwcowe wybory samorządowe, jest jednym z najmłodszych burmistrzów w kraju. Wraz z objęciem stanowiska dokonał rewolucji w urzędzie miejskim w 20-tysięcznym Gallipoli, nazywanym Perłą Morza Jońskiego.

 

W magistracie w mieście przyciągającym turystów z całego świata nowy burmistrz zmienił nazwy poszczególnych wydziałów.

 

Dla siebie zachował wydział do spraw uśmiechu, który zastąpił dotychczasowy: kultury. - To ona sprawia, że ludzie stają się lepsi - wyjaśnił Minerva w rozmowie z agencją Ansa.

 

Wydział ds. szczęścia zastąpi ten obejmujący dotąd kwestie polityki społecznej i europejskiej. - Musi ona służyć poprawie jakości życia - podkreślił.

 

Departament Przyszłości odpowiada za kwestie młodzieży i sportu. - Młodzież jest przyszłością, a my musimy inwestować, aby stworzyć jej konkretne warunki dla lepszego jutra - dodał Minerva.

 

Wydział ds. piękna, dawniej: urbanistyki ma za zadanie uczynić miasto jeszcze piękniejszym i walczyć z negatywnymi zjawiskami w budownictwie, w tym także ze spekulacjami na rynku.

 

Departament odpowiedzialny za kreatywność zajmować się będzie handlem, rozrywką i turystyką.

 

Młody burmistrz utworzył także wydział do spraw peryferii tłumacząc, że ten nowy urząd będzie "słuchał tych mieszkańców, którzy do tej pory nie mieli głosu".

 

PAP

 

luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze