Za trzydniową kartę trzeba będzie zapłacić 22 dolary, a za dobową osiem. Zakup będzie możliwy tylko przez internet. Sprzedaż rozpocznie się 15 lipca.

 

Bilety kilkudniowe nie będą ważne w specjalnych busach (Frescao), autobusach międzynarodowych przejeżdżających przez Rio de Janeiro, łodziach i statkach pływających po zatoce oraz w wagonikach kolejek kursujących na najwyższe wzniesienia miasta m.in. "Głowę Cukru" (Pao de Acucar) i "Garbatą Górę" (Corcovado) ze słynną statuą Chrystusa.

 

Na plastikowych kartach w kolorach flagi brazylijskiej (szmaragdowa zieleń, błękit i żółty) znajdują się symbole igrzysk - pięć kółek olimpijskich oraz maskotka Vinicius, czyli żółty zwierzak o zwinności kota i skoczności małpy. Ciekawy design sprawia, że same w sobie stanowić będą pamiątkę z największej sportowej imprezy globu.

 

Brazylię w związku z igrzyskami (5-21 sierpnia) może odwiedzić ponad pół miliona przybyszów. MKOl i miejscowi organizatorzy szacują, że dochody ze sprzedaży oficjalnych pamiątek olimpijskich mogą sięgnąć miliarda reali brazylijskich, czyli 250 mln dolarów.

 

PAP