250 mln euro po trzech latach za Neymara

Sport
250 mln euro po trzech latach za Neymara
PAP/EPA/Alejandro Garcia

Brazylijczyk Neymar będzie grał w klubie mistrza Primera Division i zdobywcy Pucharu Hiszpanii FC Barcelona do 2021 roku. Podpis pod umową złoży 15 lipca. Klub, który będzie chciał mieć go w swoich szeregach po trzech latach, zapłaci 250 mln euro.

Brazylijczyk Neymar przedłużył umowę z FC Barcelona na kolejne pięć lat. Piątkowa wiadomość ze stolicy Katalonii ukróciła medialne spekulacje co do przyszłości sportowca.

 

Rekordowe są sumy w przypadku zmiany barw przez Neymara. Dotychczas wynosiła ona 190 mln euro. W nowej umowie osiągnęła wartość o 60 mln większą. Po pierwszym roku odstępne wynosi 200, po drugim 222, a po trzecim nowy klub napastnika będzie musiał wyasygnować 250 mln euro.

 

Spekulacjom nie było końca

 

O tym, że rozmowy z Neymarem i jego agentem weszły w decydującą fazę informował wcześniej prezes Barcy Josep Maria Bartomeu. Media spekulowały ostatnio, że Brazylijczyk może wybrać jedną z ofert z Wysp Brytyjskich (Manchesteru City bądź United) lub mistrza Francji Paris St.Germain.

 

"Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł dalej realizować swoje marzenia" - napisał Neymar na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

 

Dotychczasowa umowa 24-letniego napastnika, występującego w Barcelonie od trzech lat, kończyła się w czerwcu 2018 roku. Hiszpańskie media informują, że według nowego kontraktu Brazylijczyk będzie zarabiał rocznie 15 mln euro netto.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze