Brazylijczyk Neymar przedłużył umowę z FC Barcelona na kolejne pięć lat. Piątkowa wiadomość ze stolicy Katalonii ukróciła medialne spekulacje co do przyszłości sportowca.

 

Rekordowe są sumy w przypadku zmiany barw przez Neymara. Dotychczas wynosiła ona 190 mln euro. W nowej umowie osiągnęła wartość o 60 mln większą. Po pierwszym roku odstępne wynosi 200, po drugim 222, a po trzecim nowy klub napastnika będzie musiał wyasygnować 250 mln euro.

 

Spekulacjom nie było końca

 

O tym, że rozmowy z Neymarem i jego agentem weszły w decydującą fazę informował wcześniej prezes Barcy Josep Maria Bartomeu. Media spekulowały ostatnio, że Brazylijczyk może wybrać jedną z ofert z Wysp Brytyjskich (Manchesteru City bądź United) lub mistrza Francji Paris St.Germain.

 

"Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł dalej realizować swoje marzenia" - napisał Neymar na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

 

Dotychczasowa umowa 24-letniego napastnika, występującego w Barcelonie od trzech lat, kończyła się w czerwcu 2018 roku. Hiszpańskie media informują, że według nowego kontraktu Brazylijczyk będzie zarabiał rocznie 15 mln euro netto.

 

PAP