- Choć Brexit przełoży się na niższy wzrost gospodarczy w Polsce, to nie przewiduję zmian w polityce wydatkowej rządu, w tym redukcji programu 500+ - tak kilka dni temu mówił wicepremier Mateusz Morawiecki.

 

Jego zdaniem z Brexitem mogą się wszakże wiązać dla Polski także szanse: powrót polskich pracowników oraz przyciągnięcie instytucji finansowych z Londynu.


Sześć krajów UE będących prekursorami integracji europejskiej wezwało w sobotę Wielką Brytanię do jak najszybszej realizacji decyzji o Brexicie. Jednocześnie szefowie MSZ "starych" krajów unijnych stwierdzili, że celem jest "coraz ściślejsza integracja narodów europejskich". "Nie ustaniemy w wysiłkach zmierzających do stworzenia silniejszej i bardziej zwartej UE z 27 członkami, która opiera się na wartościach i praworządności" - napisali oświadczeniu.


Czy europejskie elity należy wymienić, jak powinny wyglądać przyszłe relacje Wielkiej Brytanii z UE - m.in. o to Dorota Gawryluk zapyta Mateusza Morawieckiego. 

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Dorota Gawryluk przedstawi je w programie.