W Niemczech ruszył talk show dla uchodźców

Świat
W Niemczech ruszył talk show dla uchodźców
Facebook/WDRforyou

Publiczna regionalna telewizja WDR rozpoczęła emisję pierwszego talk show dla uchodźców "TALKforyou". Prowadzi go dziennikarka afgańskiego pochodzenia Waslat Hasrat-Nazimi.

"TALKforyou" w języku niemieckim i dari można oglądać na żywo oraz jako stream, gdzie dostępny jest na Facebooku oraz na platformie internetowej rozgłośni WDR.

 

Już temat pierwszej rozmowy "Czy niebezpieczna ucieczka opłacała się?" wyemitowanej 21 czerwca zainteresował widzów. Tylko po niemiecku śledziło go 170 tys. osób.


Talk show prowadzi dziennikarka Deutsche Welle Waslat Hasrat-Nazimi, a jej pierwszymi gośćmi byli uchodźcy z Afganistanu i Iranu. Przez 50 minut mówili o swoich osobistych doświadczeniach z pobytu w Niemczech. Dodatkowo, przez Skype'a uczestniczył w rozmowie Afgańczyk, który zdecydował się na opuszczenie Niemiec i powrót do domu.


28-letnia prowadząca mieszka w Niemczech od 4 roku życia. - Urodziłam się w Afganistanie, dorastałam w Niemczech. Dzięki temu jestem w stanie wczuć się w obydwa światy. W Niemców, którzy być może boją się napływu migrantów i w uchodźców, którzy marzą o lepszym życiu w Niemczech  - powiedziała Waslat Hasrat-Nazimi.


- Uczestnicy talk show mieli różne doświadczenia w Niemczech, ale co do jednego byli zgodni: potrzeba cierpliwości – dodała.


Drugi odcinek "TALKforyou" ma powstać w lipcu.

 

Deutsche Welle

 

ptw/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze