Vistula sponsoruje formalne stroje polskiej reprezentacji na tegoroczne mistrzostwa Europy. Oryginalne zdjęcie przedstawiające piłkarzy zostało pozbawione logo Vistuli i Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przerobiono je na barwy czarno-białe i umieszczono na nim orła w koronie oraz anglojęzyczny dopisek, podkreślający, że wszyscy piłkarze mają biały kolor skóry.


Sprawę nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który nazwał Młodzież Wszechpolską "faszyzującą organizacją".

 


Grafika została usunięta z profilu podkarpackiej MW, a sama organizacja odcięła się od niej. - Mogę jedynie powiedzieć, że nikt od nas nie wykonał tej grafiki. Została znaleziona w internecie i opublikowana przez członków MW - powiedział rzecznik Wszechpolaków "Gazecie Wyborczej".


"Publikacje te są całkowicie sprzeczne z polityką Spółki" – napisała w poniedziałek Vistula na Facebooku. "Spółka sprzeciwia się tego typu działaniom i podjęła odpowiednie kroki prawne w przedmiotowej sprawie" - dodano.


Podobne działania zapowiedział PZPN. "Nasi prawnicy oraz prawnicy Vistuli zajęli się już bezprawnym wykorzystaniem wizerunku naszych piłkarzy przez Młodzież Wszechpolską" - napisał na Twitterze Związek.

 

 

 

 

polsatnews.pl, wyborcza.pl