Nawałka: ten mecz będzie przebiegał pod nasze dyktando

Sport
Nawałka: ten mecz będzie przebiegał pod nasze dyktando
EPA/UEFA

- Jesteśmy świetnie przygotowani do tego spotkania pod względem fizycznym i psychicznym - powiedział trener reprezentacji Polski Adam Nawałka przed spotkaniem ze Szwajcarią w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. Dodał, że jego zespół z meczu na mecz gra coraz lepiej.

Fazę grupową biało-czerwoni zakończyli zwycięstwem 1:0 z Ukrainą.

 

- Po ostatnim meczu przeciwko Ukrainie regeneracja przebiegła bardzo dobrze. Mieliśmy cztery dni na przygotowanie się do meczu ze Szwajcarią. Jesteśmy świetnie przygotowani do tego spotkania pod względem fizycznym i psychicznym - powiedział Nawałka na piątkowej konferencji prasowej.

 

Biało-czerwoni awansowali z grupy C z drugiego miejsca, ale podobnie jak Niemcy zakończyli fazę grupową z siedmioma punktami. Szwajcarzy również zajęli drugie miejsce, z pięcioma oczkami - o dwa mniej od Francuzów.

 

"Rywal jest z najwyższej półki"

 

- Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w następnej rundzie zagra tylko zwycięzca. Zawodnicy są świadomi, że jest bardzo duża szansa, aby osiągnąć historyczny wynik. Jesteśmy razem już ponad miesiąc. Ale nawet przez jeden dzień nie było monotonii lub apatii. Z meczu na mecz nasza drużyna prezentuje się coraz lepiej. Jestem przekonany, że spotkanie ze Szwajcarią będzie przebiegało pod nasze dyktando. Rywal jest z najwyższej półki, ale wierzymy w swoje umiejętności - podkreślił Nawałka.

 

Mecz Szwajcaria - Polska w 1/8 finału mistrzostw Europy w sobotę o godz. 15 w Saint-Etienne.

 

PAP

am/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze