2/3 Francuzów chce, by ich kraj pozostał w UE - "Paris Match"

Świat
2/3 Francuzów chce, by ich kraj pozostał w UE - "Paris Match"
Flickr/Moyan Brenn

Dwoje na każdych troje Francuzów wyraża pragnienie, aby ich kraj pozostał w Unii Europejskiej. Taki jest rezultat sondażu, którego wyniki ogłosił w piątek tygodnik "Paris Match".

Sondaż, przeprowadzony w ciągu ostatnich 48 godzin na zlecenie "Paris Match" przez instytut badania opinii publicznej Odoxa, pokazuje, że 64 proc. zapytanych pragnie utrzymania obecnej sytuacji.

 

Jak stwierdza tygodnik, za pozostaniem w Unii opowiedziało się 76 proc. objętych sondażem przedstawicieli francuskiej lewicy i 75 proc. osób o poglądach prawicowych.

 

Spośród zwolenników ultraprawicowego Frontu Narodowego 77 proc. ankietowanych chce, aby Francja wystąpiła z Unii Europejskiej.

 

Brytyjskie referendum zakończone zwycięstwem zwolenników porzucenia Unii Europejskiej nie pozostało bez wpływu na ewolucję nastrojów we Francji: w ciągu jednego miesiąca liczba zwolenników wystąpienia z UE wzrosła tam o 7 proc.

 

Na pytanie o brytyjskie referendum 59 proc. ankietowanych Francuzów wyraziło pragnienie, aby Wielka Brytania pozostała w Unii Europejskiej.

 

PAP

am/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze