- Przewagę mieli Ukraińcy zwłaszcza w środkowej strefie boiska, ale najważniejsze, że wygraliśmy ten mecz, że tę sytuację wykorzystaliśmy, że w trzecim meczu z rzędu nie straciliśmy bramki. Będziemy się przygotowywać do kolejnego meczu w dobrych humorach - powiedział Krychowiak w rozmowie z Mateuszem Borkiem.


"Boisko nie ułatwiało gry"


Zapytany przez dziennikarza Polsat Sport jakim ustawieniem lepiej się gra, Krychowiak odpowiedział, że "pod względem taktycznym nie było dużo różnicy". - Piotrek Zieliński grał na tej pozycji bardziej ofensywnej, typowej 10, gdzie zazwyczaj grał Arek Milik. Pod względem taktycznym to był ten sam mecz - tłumaczył gracz Sevilli.


- Brakowało trochę ruchu, na pewno boisko nie ułatwiało gry. Ukraińcy grali bardzo wysoko, bez żadnej presji, musieli się pokazać, udowodnić coś w tym meczu, ale zespół odpowiedział odpowiednio i wygrał i to jest najważniejsze. Trzeba podkreślić, że mimo słabszego wieczoru, słabszego meczu w naszym wykonaniu - zaznaczył Krychowiak.


"Chcemy dojść jak najdalej"


Polski zawodnik podkreślił, że "gra defensywna zaczyna się od Roberta Lewandowskiego, który wykonuje świetną robotę". - Dzięki temu, nam, zawodnikom, którzy odpowiadają za grę defensywną dużo łatwiej się gra i to przekłada się na to, że nie tracimy bramek - dodał.


Zdaniem Krychowiaka w meczu Polska - Szwajcaria nie ma faworyta. - Szwajcaria to zespół, który dobrze broni, pokazał to w meczu z Francją. Bardzo wymagający rywal, który ma w swoich szeregach bardzo dobrych zawodników. Zdajemy sobie sprawę, że to będzie bardzo ciężki mecz, ale wierzymy w swoje umiejętności i chcemy dojść jak najdalej - podkreślił.


"Paryż to bardzo ładne miasto"


Według ostatnich doniesień Krychowiak planuje przenosiny z hiszpańskiej Sevilli do francuskiego PSG. Mateusz Borek zapytał polskiego pomocnika o jego tajemniczą wyprawę do Paryża i ewentualną zmianę klubu. - Jesteśmy na Euro i będziemy mówić o Euro. Nie chcę nic na ten temat mówić ze względu na kadrę i kolegów. Uważam, że to brak szacunku. Jestem skoncentrowany w stu procentach na euro i reprezentacji i chcemy dojść jak najdalej - podkreślił Krychowiak. - Paryż to bardzo ładne miasto - zażartował.

 

Polsat Sport