Ulewy, grad i burze - meteorolodzy ostrzegają

Polska
Ulewy, grad i burze - meteorolodzy ostrzegają
Polsat News

Uwaga na burze z gradem i intensywne opady deszczu - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia pogodowe 1. i 2. stopnia na wschodzie i południu Polski. Możliwe są również przekroczenia stanów ostrzegawczych w rzekach na terenach, zwłaszcza w województwach dolnośląskim, śląskim, małopolskim i opolskim. Natomiast burze mogą wystąpić w centralnej i północno-wschodniej Polsce.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed możliwością wystąpienia intensywnych opadów deszczu na terenie województwa śląskiego oraz opolskiego - do godz. 18.00, 20 czerwca.

 

Zwraca także uwagę na możliwość wystąpienia silnych burz z gradem na terenie województw mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego - do godz. 23.00, 20 czerwca.

 

deszcz

 

Intensywne opady deszczu możliwe są też na terenie województw: śląskiego i opolskiego, a silne burze na Mazowszu, Podlasiu oraz Warmii i Mazurach.

 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że podczas burz należy unikać przebywania pod drzewami, a także na otwartej przestrzeni i w pobliżu metalowych przedmiotów  – mogą "przyciągać" pioruny. W czasie burzy najbezpieczniej jest przebywać wewnątrz budynku, dlatego, o ile to możliwe, nie należy z niego wychodzić.

 

Burzom będzie towarzyszy również silny wiatr, dlatego należy usunąć z balkonów i parapetów przedmioty,  które porwane przez wiatr mogłyby stanowić zagrożenie.

 

Po południu całkiem ładna pogoda będzie w Szczecinie, Kołobrzegu, Gorzowie Wielkopolskim oraz Zielonej Górze.

 

Na pocieszenie – to dzisiejsze załamanie pogody ma być jednodniowe. Tak zapewniają meteorolodzy.

 

Polsat News

ptw/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze