Incydent z tureckim studentem. Władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wyraziły ubolewanie

Polska
Incydent z tureckim studentem. Władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wyraziły ubolewanie
umk.pl

Student z Turcji przebywający na uczelni w ramach programu Erasmus trafił do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu po tym, gdy w nieustalonych jeszcze okolicznościach w piątek doszło do starcia grupy mężczyzn i studentów powracających ze Starego Miasta do uniwersyteckiego kampusu na Bielanach.

- Władze rektorskie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wyrażają głębokie ubolewanie z powodu incydentu, który w zeszły piątek miał miejsce w naszym mieście. W bójce ulicznej turecki student przebywający na naszym Uniwersytecie w ramach programu Erasmus doznał ciężkich obrażeń. Pragniemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, żeby wzmocnić bezpieczeństwo naszych zagranicznych studentów. Wyrażamy nadzieję, że zdarzenie to nie wpłynie na dotychczasowy wizerunek naszego Uniwersytetu i naszego Miasta jako miejsc otwartych na inne języki i kultury, tolerancyjnych i gościnnych - głosi komunikat podpisany w poniedziałek przez rektora UMK prof. Andrzeja Tretyna.

 

Ewa Walusiak-Bednarek z biura prasowego UMK poinformowała, że do zdarzenia doszło w piątek nad ranem na Bydgoskim Przedmieściu.

 

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji podinsp. Wioletta Dąbrowska potwierdziła jedynie, że zdarzenie miało miejsce w piątek nad ranem, poszkodowany został cudzoziemiec, który trafił do szpitala oraz prowadzone są przesłuchania świadków.

 

Władze UMK zapowiedziały na wtorek konferencję prasową, w której weźmie udział przedstawiciel policji.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze