To dopiero ich początki w kuchni "Top Chefa", ale niektórzy w spiżarni już czują się jak w domu. Kuchnia to ich hobby, ale nie zawód. Mimo, że są amatorami, na taryfę ulgową jury liczyć nie mogą. A oceniać ich będą Ewa Wachowicz, Maciej Nowak i Wojciech Modest Amaro.

 

Jak powiedział Amaro, osoby, które biorą udział w programie, w pewnych dziedzinach już czują się świetnie, ale "są też takie obszary, gdzie chcieliby się jak najwięcej dla siebie nauczyć" i chodzi właśnie o gotowanie.

 

Walka z czasem

 

Uczestnicy programu uczą się na przykład tego, że danie musi być nie tylko smaczne, ale też gotowe na czas. - Zupa musi dojrzeć, pieczeń musi się dopiec, jeśli goście czekają, to jeszcze poczekają te 5-10 minut. Nigdy nikt ode mnie nie wymagał gotowania na czas, to zupełnie nowe doświadczenie - zdradziła Małgorzata Kalicińska, pisarka.

 

Czas w "Top Chefie" to jednak rzecz względna. Dla jednych było go za mało, dla innych za dużo. - Ja dzisiaj dobrze wybrałem: kuchnię azjatycką. Szybko się gotuje pokrojone wcześniej produkty na dużym ogniu - komentował Piotr "Vienio" Więcławski, raper i producent muzyczny. Stwierdził, że swoje danie mógł przygotować w 10 minut.

 

Zadania dla gwiazd

 

Pierwsze gotowanie było popisowe. W kolejnych odcinkach uczestnicy będą już mieli konkretne zadania. A gotować będą: Bartosz Kurek, Małgorzata Kalicińska, Tomasz Oświeciński, Beata Oleszek, Piotr "Vienio" Więcławski, Olga Bończyk, Edyta Pazura, Piotr Galiński, Anita Sokołowska, Katarzyna Skrzynecka, Rafał Maserak, Maciej Skrzątek (wróżbita Maciej) i Andrzej Bachleda.

 

Program "Top Chef. Gwiazdy od kuchni" na antenie Telewizji Polsat zagości na jesieni.

 

Polsat News