Irackie siły weszły do centrum Faludży

Świat
Irackie siły weszły do centrum Faludży
PAP/EPA/NAWRAS AAMER

Hajdar al-Obeidi, dowódca irackich sił specjalnych powiedział agencji Associated Press, że żołnierze weszli do centrum Faludży około godz. 6 lokalnego czasu (godz. 5 w Polsce) po ciężkich walkach z dżihadystami i dzięki wsparciu irackiego lotnictwa i sił powietrznych koalicji walczącej pod dowództwem USA.

Wojskowy dodał, że obecnie żołnierze oczyszczają ulice z przydrożnych ładunków wybuchowych w pobliżu rządowego kompleksu. Obeidi podejrzewa, że bojownicy IS nadal ukrywają się w okolicznych budynkach.

 

Agencja Reutera pisze, że dżihadyści nadal kontrolują większą część Faludży, z której w trakcie ostatnich walk uciekła większość mieszkańców. Irackie siły prowadzą działania wzdłuż głównej drogi prowadzącej ze wschodu na zachód miasta. W oświadczeniu władz w Bagdadzie podano, że oddziały antyterrorystyczne otoczyły też szpital miejski.

 

Pod kontrolą Państwa Islamskiego

 

Od prawie czterech tygodni siły irackie wraz z szyickimi bojówkami wspieranymi przez Iran prowadzą ofensywę na zdominowaną przez sunnitów Faludżę, która jest kontrolowana przez IS.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze