Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zainicjowało akcję "Młody Bohater". Nagroda będzie wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.


Każdy laureat otrzyma unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię.


Kandydatów do nagrody można zgłosić do MSWiA za pośrednictwem formularza.

 

Bartosz w rejestrze MSWiA


Pierwszym laureatem został Bartosz. 17 lutego 2016 r. matka 9-letniego wówczas chłopca nagle zasłabła w wyniku ataku hipoglikemii. Jej syn zareagował bez wahania. Wiedząc o chorobie matki natychmiast zawiadomił służby i podawał jej wodę z cukrem aż do przyjazdu policji i ratowników medycznych.


Szybka reakcja i zdecydowanie chłopca uratowały życie jego matce. Poza medalem Bartosz zostanie wpisany do rejestru "Młodych Bohaterów" tworzonej na stronie internetowej MSWiA.


Minister Błaszczak wyróżnił również dwóch funkcjonariuszy, którzy pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia i udzielili pomocy nieprzytomnej kobiecie: sierżanta Michała Skrajnego i sierżanta sztabowego Marcina Krasuskiego.


polsatnews.pl