Na wioskę składa się 31 budynków mieszkalnych, w których znalazły się łącznie 3604 apartamenty. Usytuowana jest w dzielnicy Barra da Tijuca, na zachodzie miasta, w pobliżu Parku Olimpijskiego, gdzie znajduje się większość obiektów sportowych.

 

- To najpiękniejsza wioska olimpijska, jaką kiedykolwiek widziałem. Wioska jest sercem igrzysk - ocenił Bach po zwiedzeniu obiektu.

 

- Zawodnicy pragną rywalizować w najważniejszych w życiu zawodach, ale jednocześnie chcą żyć razem w pokoju i przyjaźni, chcą się w tym miejscu jednoczyć, przekazać przesłanie pokoju i szacunku całemu światu - dodał Niemiec.

 

Wszystkie budynki przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażono je w też instalacje ekologiczne, m.in. panele słoneczne czy urządzenia do recyklingu wody użytkowej - poinformowało ministerstwo sportu.

 

- Rozpocząłem już rozsyłanie zaproszeń na 24 lipca, kiedy to nastąpi oficjalne otwarcie wioski dla sportowców - powiedział Carlos Arthur Nuzman, przewodniczący komitetu organizacyjnego Rio2016 i prezes brazylijskiego komitetu olimpijskiego.

 

PAP