"Polska Dolina Krzemowa" - tak Kraków promuje się w sieci

Polska
"Polska Dolina Krzemowa" - tak Kraków promuje się w sieci
Pixabay.com/DzidekLasek

"W Krakowie czeka Cię niezwykła podróż, przez czas i kulturę, naukę i innowacyjność. Od fundamentów idealnego miasta Nowej Huty, złotego snu socjalizmu, po średniowieczne centrum" - przekonują twórcy nowego, prawie 4-minutowego filmu, który ma promować stolicę Małopolski.

"Kraków stał się centrum nowoczesnych usług w Europie, jest mekką innowacyjnego biznesu, od małej gastronomii po internetowe start-upy" - tak "polską Dolinę Krzemową" przedstawiają twórcy filmu.

 

Zapraszając do stolicy Krakowa zachęcają do zapoznania się z unikalnym połączeniem "historii i nowoczesności", co "inspiruje do działania".

 

Materiał był prezentowany przez urzędników w czasie Kongresu Gospodarczego Impact CEE, podczas którego przedstawiciele rządu omówili program rozwojowy kraju "Start in Poland".

 

W ramach programu, prawie 3 mld zł z pieniędzy unijnych ma trafić na rozwój start-upów w Polsce. Dzięki temu w ciągu najbliższych siedmiu lat ma szansę powstać i rozwinąć się 1,5 tys. firm tworzących wysokiej jakości innowacyjne technologie.

 

 

 

 

 

polsatnews.pl

jak/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze