Polonia Warszawa w II lidze

Twitter

Kilka tysięcy kibiców świętowało przy Konwiktorskiej awans Polonii Warszawa. "Czarne Koszule” poradziły sobie z Górnikiem Wałbrzych, wygrywając 1:0. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1 i wszystko miało wyjaśnić się w stolicy. Gola na wagę awansu do II ligii strzelił Daniel Choroś.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn, które w sobotę rozegrano w Wałbrzychu, padł wynik 1:1. Rezultat ten w nieco lepszej sytuacji stawiał Polonię Warszawa, lecz przed rewanżowym starciem trudno było wskazać faworyta tej konfrontacji.

Już w 12. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Mariusz Marczak, a piłka trafiła do Daniela Chorosia. Ten wykorzystał złe ustawienie obrońców Górnika i precyzyjnym strzałem pokonał Kamila Jarosińskiego.

Piłkarze z Wałbrzycha nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gospodarzy i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Zwycięstwo dało drużynie ze stolicy awans do II ligi.

Jest to pierwszy krok klubu z Warszawy w „planie pięcioletnim” – szefowie Polonii wielokrotnie podkreślali, że właśnie takiego czasu potrzebują, by "Czarne Koszule” powróciły do ekstraklasy.