Pod znakiem zapytania  w meczu z Polską stoi występ narzekającego na uraz obrońcy Matsa Hummelsa.

 

- Trenował już dwa razy, ale mam jeszcze czas na podjęcie decyzji. Po środowym treningu porozmawiam z nim i wówczas zdecyduję. Jeżeli będzie miał jakiekolwiek problemy i nie będzie gotowy w stu procentach, to nie zagra. Nie będę niczego ryzykował w tak ważnym turnieju - powiedział Loew na środowej konferencji prasowej.

 

Szkoleniowiec mistrzów świata docenił polskich piłkarzy.

 

"Polska to zawsze był dla nas trudny rywal"

 

- Oczywiście mamy wśród nas analityków i znamy naszego czwartkowego rywala. Polska jest bardzo dobrze zorganizowanym zespołem. Potrafi błyskawicznie przejść z defensywy do ofensywy. Polska drużyna jest lepsza w tym elemencie od Ukrainy, bo ma lepszych piłkarzy. To jeden z najlepszych zespołów w kontratakach z jakim miałem do czynienia w ciągu ostatnich dwóch lat- podkreślił Loew.

 

Dodał, że wielu polskich zawodników zna styl i umiejętności niemieckich graczy.

 

- Polska to zawsze był dla nas trudny rywal. Zawsze mieliśmy problemy z tym zespołem. Polacy mają bardzo dobrych zawodników, którzy grają za granicą. Dysponują dużym doświadczeniem i znają naszych zawodników z gry w Bundeslidze - przyznał.

 

W niedzielę Niemcy pokonali w Lille Ukrainę 2:0. Drugą bramkę w końcówce spotkania strzelił Bastian Schweinsteiger, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej.

 

"Takie rzeczy robi się podświadomie"

 

Trener Niemców mówił tez o filmiku, na którym widać, jak w trakcie meczu z Ukrainą wkłada sobie rękę w spodnie.

 

- Takie rzeczy robi się podświadomie. Nie wiedziałem, że ludzie przywiązują do tego tak dużą wagę. Jest mi przykro, bo przy dużej adrenalinie nie kontroluje się swoich odruchów. Teraz jednak postaram się zachować lepiej - zadeklarował.

 

Mecz Niemcy - Polska w drugim spotkaniu grupy C Euro 2016 odbędzie się w czwartek o godz. 21 na stadionie Stade de France w podparyskiej miejscowości Saint-Denis.

 

PAP