Apel o pilne spotkanie z szefową rządu wystosował przewodniczący Federacji Służb Mundurowych i Publicznych Józef Partyka. 


"Trwające w całym kraju protesty funkcjonariuszy celnych mają na celu zwrócenie uwagi na doniosłą rolę Służby Celnej w zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego - szczególnie obecnie, w tak ważnym i trudnym momencie, w przeddzień i w trakcie takich wydarzeń jak EURO 2016, Szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży" - wyjaśniał w piśmie skierowanym do premier Szydło szef Federacji Służb Mundurowych i Publicznych.

 

Krytyczny stan obsady placówek


Na mapie protestu Służby Celnej publikowanej na stronach internetowych Związku Zawodowego Celnicy Pl zaznaczono kilkanaście placówek, w których stan obsady określono jako krytyczny.


Celnicy rozpoczęli także zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem w sprawie emerytur mundurowych, a jednocześnie przeciw projektowi utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej. Właśnie plany rządu połączenia służby cywilnej ze skarbówką i stworzenia Krajowej Administracji Skarbowej były główną przyczyną rozpoczęcia protestów.

 

polsatnews.pl