Polscy piłkarze w pierwszym meczu na Euro 2016 pokonali zespół Irlandii Północnej  1:0 po golu Arkadiusza Milika. To pierwsza wygrana Polaków w historii występów na Euro.


W czasie powrotu z Nicei, gdzie biało-czerwoni rozegrali spotkanie, do La Baule, gdzie znajduje się hotel i baza treningowa Polaków, piłkarze mogli się wyluzować po historycznym zwycięstwie, a PZPN przygotował zakulisowy filmik.


- Samopo mega - powiedział o swoim samopoczuciu Kamil Grosicki, który po skręceniu kostki w sparingu z Litwą, w meczu z Irlandią Północną wszedł z ławki rezerwowych i zagrał ostatnie 10 minut.

 

"Czyż to nie jest piękne?"


- Kamera mnie peszy - żartował Robert Lewandowski. - Pogoda była piękna, słońce świeciło, raziło trochę w oczy, ale co z tego, skoro wszyscy kibice mieli to słońce przed sobą, mogli się opalić, zobaczyć dobre widowisko i na końcu cieszyć się tym zwycięstwem. Czyż to nie jest piękne? - pytał kapitan polskiej reprezentacji.

 

Autor nagrania zapytał także Artura Jędrzejczyka o historię czapeczki, który polski obrońca założył daszkiem do tyłu przez co przypominała przepaskę na czoło, którą noszą zawodnicy azjatyckich sztuk walki. - Dostałem od Jackie Chana. Na trybunach był - powiedział "Jędza".

 

PZPN