- Piłkarze są dziś w miejscu, o którym marzyli przez wiele lat. Jednak im bliżej do meczu, zaczynają sie skupiać na konkretnych zadaniach - powiedział w Polsat News Paweł Frelik, trener mentalny wielu polskich reprezentantów.

 

- Mamy do czynienia z profesjonalistami, którzy wiedzą czego od nich trener oczekuje. Trzymają emocje w ryzach - wyjaśnił.

 

Co, jeśli przegramy?

 

Zapytany, co się stanie, jeśli się nie uda wygrać meczu z Irlandią, Frelik zapewnił, że piłkarze "w danej sekundzie w danej minucie mają koncentrować się na konkretnym zadaniu, konkretnym ruchu, podniesieniu glowy. Niezaleznie od tego, co się stanie."

 

- My możemy gdybać - dodał trener. - Takiej koncentracji uczą się m.in. na zgrupowaniach - wyjaśnił Frelik. Podał przykład Kamila Grosickiego, z którym wspołpracuje:

 

Grosicki skupiony i nastawiony na pracę

 

- Jakie ma teraz nastawienie? Bardzo dobre. Widać było po filmikach, które zamieszcza w sieci, jak ciężko pracje, jak jest skupiony, jest nastawiony na ciężką pracę, jest pokora, jest świadomy, jaką rolę odgrywa w reprezentacji - powiedział gość Polsat News.

 

- Super byłoby, gdyby Kamil zagrał od pierwszej minuty, dał zespołowi zwycięstwo, ale on i tak cały czas jest w zespole niezależnie od tego czy zagra dzisiaj 90 minut, 15 minut czy 5. Wczoraj Ondriej Duda wszedł na minutę i zdobył bramkę, tak że nie trzeba grać przez 90 minut, żeby dać drużynie bardzo dużo - podkreślił Frelik.  

 

Polsat News