Reprezentacja Polski na boisko wybiegnie dopiero w niedzielę. W Nicei zmierzy się z Irlandią Północną. W piątek wszyscy podopieczni trenera Adama Nawałki wzięli udział w ostatnim treningu przed wyjazdem z bazy w La Baule. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Nicei. Polska kadra wylatuje z La Baule dziś o 11:30. Na 17:45 w Nicei zaplanowano konferencję prasową z udziałem przedstawicieli naszej reprezentacji a o 18:30 odbędzie się trening piłkarzy na stadionie w Nicei. Transmisja obu tych wydarzeń na antenie Polsat News.

 

Zajęcia na Stade Moreau-Defarges były otwarte dla mediów przez pół godziny. W tym czasie piłkarze mieli rozruch, następnie m.in. treningi z opaskami elastycznymi, sprinty, a później ćwiczenia z piłkami w dwóch grupach.

 

Kiedy przedstawiciele mediów musieli już opuścić trybuny stadionu, urazu doznał Grzegorz Krychowiak. Czołowy piłkarz reprezentacji siedział przez pewien czas na murawie, trzymając się za staw skokowy. Jak jednak poinformował rzecznik prasowy kadry Jakub Kwiatkowski, nic poważnego się nie stało i pomocnik Sevilli wznowił zajęcia.

 

 

 

 

Drugi dzień z rzędu z drużyną trenował już Kamil Grosicki. Narzekający od poniedziałku na uraz stawu skokowego skrzydłowy wyszedł w piątek na boisko z pozostałymi kolegami. Kiedy zaczęły się ćwiczenia z piłką, poszedł trenować indywidualnie - głównie biegał wokół boiska. Później miał z powrotem dołączyć do innych zawodników.

 

Trenenig treningiem, ale wiadomo jak wielkie znaczenie ma przygotowanie mentalne. Wojciech Szczęsny sięgnął głęboko do przeszłości. Swoimi zdjęciami z bardzo młodych lat zainteresował Roberta Lewandowskiego...Były wzruszenia i śpiewy.

 

 

 

 

 

Niedzielne spotkanie z Irlandią Północną w Nicei rozpocznie się o godz. 18. Kolejnymi rywalami Polaków w grupie C będą Niemcy (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukraina (21 czerwca w Marsylii).

 

 

Marciniak i kryminał - o tym myślą obrońcy tytułu

 

Problemy pozasportowe mają broniący tytułu Hiszpanie. W piątek media donosiły o bramkarzu Davidzie de Gei, którego osoba ma być łączona ze sprawą napaści na tle seksualnym. Do wydarzenia miało dojść w 2012 roku. Zawodnik Manchesteru United wszystkiemu zaprzecza.

 

Hiszpania pierwszy mecz rozegra w poniedziałek z Czechami. Sędziował go będzie Szymon Marciniak, który zostanie pierwszym arbitrem z Polski prowadzącym spotkanie w ME.

 

Po pierwsze: bezpieczeństwo

 

Po listopadowych zamachach terrorystycznych w Paryżu, w których zginęło 130 osób, kluczową stała się kwestia zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa w trakcie mistrzostw. Na razie problemy sprawiają pseudokibice. Kolejny raz do starć z policja doszło w Marsylii, gdzie w sobotę Anglia zmierzy się z Rosją.

 

Innym problem organizatorów jest fala strajków przetaczająca się przez kraj. Przewodniczący komitetu organizacyjnego mistrzostw Jacques Lambert przyznał wprost, że już zniszczyły one futbolowe święto, jakim miał być rozpoczęty w piątek turniej.

 

Do strajków w ostatnich tygodniach dołączały kolejne grupy zawodowe, wśród nich są: pracownicy kolei państwowych SNCF, rafinerii i elektrowni atomowych oraz śmieciarze. Piloci z linii Air France mają zamiar podjąć akcję protestacyjną w pierwszym tygodniu Euro 2016. Od środy w mediach często pokazywane są paryskie ulice, które toną w śmieciach.

 

Na sobotę zaplanowano trzy mecze:

 

W grupie A Albania - Szwajcaria o godz 15.00

 

 

W grupie B Walia - Słowacja godz 18.00

 

 

i bez wątpienia hit drugiego dnia Euro 2016 Anglia - Rosja:

 

Reprezentacja Anglii na wielki sukces czeka od 1966 roku, kiedy wywalczyła tytuł mistrza świata. Na Euro 2016 we Francji drużyna "Trzech Lwów" zagra w grupie B - z Rosją, Słowacją i Walią. Podczas kwalifikacji do Mistrzostw Europy Anglicy nie przegrali żadnego z 10. spotkań.

 

W 1960 roku Rosja, wtedy jako ZSSR, wygrała pierwsze mistrzostwa Europy. Po rozpadzie Związku Sowieckiego "Sborna" nie może pochwalić się wielkimi sukcesami. Dobry wynik rosyjscy piłkarze zanotowali w 2008 r gdy doszli do półfinału imprezy.

 

Poczatek spotkania o 21.00

 

Transmisje wszystkich meczów Euro 2016 w sportowych kanałach Polsatu.

 

PAP,laczynaspilka,polsatnews.pl., Polsat News, fot. PAP/Bartłomiej Zborowski