Madryckie laboratorium antydopingowe bez akredytacji WADA

Sport
Madryckie laboratorium antydopingowe bez akredytacji WADA
Flickr/Rob Sinclair/CC BY-SA 2.0

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zawiesiła akredytację laboratorium w Madrycie, ponieważ nie spełniało odpowiednich warunków. To już piąta placówka tego typu, wśród 34 funkcjonujących na świecie, która znalazła się na cenzurowanym. Madryckie laboratorium hiszpańskiej agencji antydopingowej (AEPSAD) nie będzie mogło wykonywać jakichkolwiek badań dla WADA, w tym m.in. próbek moczu i krwi.

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zawiesiła akredytację laboratorium w Madrycie, ponieważ nie spełniało odpowiednich warunków. To już piąta placówka tego typu, wśród 34 funkcjonujących na świecie, która znalazła się na cenzurowanym.

 

Madryckie laboratorium hiszpańskiej agencji antydopingowej (AEPSAD) nie będzie mogło wykonywać jakichkolwiek badań dla WADA, w tym m.in. próbek moczu i krwi.

 

Poprzednio WADA odebrała uprawnienia placówkom w Pekinie, Lizbonie, Moskwie i jedynej na kontynencie afrykańskim w Bloemfontein (RPA).

 

Decyzja o zawieszeniu akredytacji zapadła późnym wieczorem w poniedziałek. Powodem było niedotrzymywanie zaleceń WADA. W okresie od 19 marca 2015 do 19 marca 2016 za mało próbek poddanych analizie pobranych zostało zagranicą.

 

Druga hiszpańska placówka AEPSAD; Fundacio Institut Mar D'Investigacions Mediques znajduje się w Barcelonie. W Europie pracuje siedemnaście laboratoriów antydopingowych, a jedno z nich w Instytucie Sportu w Warszawie.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze