Udając fotografa, nauczyciela języka angielskiego, bądź zachodniego filantropa, Huckle zdobywał zaufanie ubogich rodzin.

 

Przez dziewięć lat dopuszczał się czynów pedofilskich wobec dzieci z takich rodzin. Filmował i fotografował gwałcenie swoich ofiar, po czym dzielił się tymi materiałami online z innymi pedofilami.

 

Gwałcić zaczął w wieku 19 lat

 

Huckle, aresztowany na londyńskim lotnisku Gatwick w 2014 roku, przyznał się do 71 zarzutów. W jego komputerze i na karcie pamięci aparatu fotograficznego znaleziono ponad 20 tysięcy "nieprzyzwoitych wizerunków dzieci", w tym ponad 1000 nagrań i zdjęć, na których widać go gwałcącego swoje ofiary.

 

Swój pedofilski proceder Huckle rozpoczął w marcu 2006 roku w Kambodży; miał wtedy 19 lat. Zaraz potem przeniósł się do Malezji.

 

Punktował swoje przestępstwa

 

Podczas rozprawy przed londyńskim sądem ujawniono, że mężczyzna prowadził w komputerze tajną dokumentację, przyznając sobie punkty za różnego rodzaju czyny pedofilskie.

 

W owej dokumentacji pojawia się 191 dzieci, ale - jak wskazują brytyjskie media - nie w każdym przypadku możliwe było postawienie mu zarzutów.

 

W laptopie Huckle'a niektóre materiały były tak zaszyfrowane, że władzom nie udało się uzyskać do nich dostępu. Mężczyzna stworzył też online swego rodzaju podręcznik pedofila, doradzając przy tym jak uniknąć zdemaskowania. Zamierzał czerpać zyski z jego udostępniania.

 

PAP