14 dni po rozpoczęciu strajku nie ma porozumienia w Centrum Zdrowia Dziecka. Dyrekcja zdecydowała o zamknięciu czterech oddziałów: immunologii, endokrynologii, diabetologii oraz urologii dziecięcej. Personel ma być przeniesiony do innych oddziałów, aby zapewnić bezpieczeństwo i możliwość leczenia małym pacjentom.

 

Tę decyzję za najlepszą w obecnej sytuacji uznał minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Jego zdaniem z powodu strajku pielęgniarek, którego każdy dzień kosztuje 0,5 mln zł, przyszłość szpitala rysuje się w ciemnych barwach. Sytuacja szpitala będzie przedmiotem sejmowej debaty - rząd chce przedstawić informację na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu.

 

Jakie są przyczyny kłopotów w CZD, czy placówce grozi zamknięcie, czy są szanse na rozwiązanie sporu - m.in. o to Jarosław Gugała zapyta byłą premier Ewę Kopacz.


Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Jarosław Gugała przedstawi je w programie.