CZD: jest nowy projekt porozumienia

Polska
CZD: jest nowy projekt porozumienia
PAP/Jakub Kamiński

- Strony przygotowały wspólnie nowy projekt porozumienia regulujący wszystkie aspekty poruszane podczas dotychczasowych negocjacji - poinformowała dziennikarzy rzeczniczka CZD Katarzyna Gardzińska. Pielęgniarki wyznaczyły kolejne spotkanie na wtorek na godz. 14.

Gardzińska podkreśliła, że to związek zawodowy pielęgniarek wskazał wtorek godz. 14, jako najwcześniejszy termin kolejnego spotkania, a "dyrekcja Instytutu była gotowa podpisać porozumienie w uzgodnionym brzmieniu jeszcze dziś, by jak najszybciej przywrócić normalne funkcjonowanie placówki".

 

Chcą rozmawiać jak najszybciej


- Jesteśmy również gotowi usiąść do stołu jak najwcześniej jutro rano i mamy nadzieję, że uda się dla dobra naszych pacjentów jak najszybciej zakończyć ten spór - dodała Gardzińska.


Rzeczniczka CZD nie odpowiedziała na pytania dziennikarzy dotyczące szczegółów porozumienia.


Zamknięte cztery oddziały


W poniedziałek rano dyrekcja Centrum poinformowała o zamknięciu czterech oddziałów tego szpitala: immunologii, endokrynologii, diabetologii oraz urologii dziecięcej.


Robimy to z ciężkim sercem, ale pamiętamy, że na końcu naszego sporu są pacjenci i musimy przede wszystkim troszczyć się o nich. Myśleć o tym, żeby warunki które mają, tu w Instytucie, były bezpieczne - powiedziała dr Małgorzata Syczewska, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.


Strajk pielęgniarek w CZD trwa od 24 maja.

 

Polsat News

prz/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze