Błaszczak: przywrócimy ponad 150 posterunków policji

Polska
Błaszczak: przywrócimy ponad 150 posterunków policji
Polsat News

Ponad 150 zlikwidowanych posterunków policji zostanie przywróconych - poinformował w czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Zależy nam na tym, żeby obywatele czuli się bezpiecznie - zapewnił.

Minister uczestniczył w otwarciu pierwszego z przywracanych posterunków policji - w Kampinosie (woj. mazowieckie).

 

- Zależy nam, rządowi Prawa i Sprawiedliwości, na tym, żeby obywatele czuli się bezpiecznie, żeby obywatele mieli możliwość skutecznego reagowania wtedy, kiedy zauważą, że dzieje się coś złego w ich otoczeniu. Ta skuteczna reakcja to jest właśnie zgłoszenie tej informacji na posterunek policji, to jest zgłoszenie tej informacji do dzielnicowego - mówił Błaszczak.

 

- Dziś otwieramy, przywracamy pierwszy z serii posterunków. Szacujemy, już dziś mogę powiedzieć, że ponad 150 posterunków w całej Polsce zostanie przywróconych - dodał.

 

Poprzedni rząd zlikwidował ponad połowę posterunków

 

Przypomniał, że poprzedni rząd zlikwidował przeszło połowę z funkcjonujących posterunków. Jak podało MSWiA, w latach 2007-2015 zlikwidowano 418 z 817 posterunków policji.

 

Jak podkreśli minister, ta praca odbywa się we współpracy z samorządami i z organizacjami pozarządowymi. - Rozmawiamy, szukając najlepszego rozwiązania, rozmawiamy, żeby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom - powiedział.

 

Minister poinformował, że posterunek w Kampinosie będzie czynny w taki sposób, który umożliwi non stop kontakt obywateli z policją. - Będzie bazą w godzinach nocnych dla patroli policyjnych i oczywiście dzielnicowi będą pracowali w tym posterunku - zapewnił Błaszczak.

 

PAP

wjk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze