W niedzielę w finale turnieju Final Four LM Vive pokonało po rzutach karnych węgierski MVM Veszprem 39:38. Jest to największy sukces kieleckiego zespołu w 50-letniej historii i ogólnie klubowej piłki ręcznej w Polsce. W tym sezonie podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa wywalczyli także mistrzostwo kraju oraz Puchar Polski.

 

- Chcę pogratulować i podziękować drużynie, to były wspaniałe chwile i wielkie emocje. Wielu z nas, kibiców, traciło ducha i nadzieję po pierwszej połowie, ale wiara w polskich zawodników czyni cuda. Determinacja, konsekwencja i upór doprowadziły do tego, że panowie sprawili nam wszystkim ogromną radość, dumę. Polska raz jeszcze pokazała, że potrafi zwyciężać i zwyciężyła - powiedziała Szydło.

 

Sukcesu pogratulował zespołowi także minister sportu Witold Bańka. - Przeszliście do historii, dokonaliście czegoś niewiarygodnego. To wspaniały sukces, osiągnięty w spektakularnym stylu. To dowód na to, jak wspaniały i piękny jest sport, i jak pozytywne emocje może wzbudzać  - podkreślił.

 

Kapitan Vive Michał Jurecki przekazał premier koszulkę klubową z podpisami wszystkich zawodników.

 

- Dziękujemy za zaproszenie i docenienie naszego wkładu w polski sport. Nasz mecz jest idealnym przykładem dla polskiej młodzieży, która uprawia jakikolwiek sport - powiedział Jurecki.