Nieoficjalnie: następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie

Świat
Nieoficjalnie: następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie
PAP/EPA/Gregorio Borgia

Następne po Krakowie Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w 2019 r. - podała agencja Ansa, powołując się na nieoficjalne informacje. Formalnie miejsce następnego zlotu zostanie ogłoszone przez papieża Franciszka w lipcu na zakończenie ŚDM w Polsce.

Ansa przypomina, że w ostatnim czasie pojawiły się nawet spekulacje na temat możliwości zawieszenia organizacji następnych edycji Światowych Dni Młodzieży w związku z poważnym zadłużeniem, z jakim pozostały goszczące je diecezje, między innymi Rio de Janeiro w Brazylii. Zlot odbył się tam w lipcu 2013 roku, na początku pontyfikatu Franciszka.


Z nieoficjalnych na razie informacji wynika, że taki scenariusz został wykluczony i że następne ŚDM odbędą się w Ameryce Środkowej. Z taką propozycją miał wystąpić kardynał Oscar Rodriguez Maradiaga z Hondurasu, bliski współpracownik i doradca Franciszka.


Zauważa się, że nigdy wcześniej w historii Światowych Dni Młodzieży, organizowanych od 30 lat z inicjatywy Jana Pawła II, z takim wyprzedzeniem nie wyciekła informacja o lokalizacji następnego spotkania.


ŚDM w Krakowie odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca. Papież rozpocznie wizytę w Polsce 27 lipca.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze