Sędziowie przytaczają w liście artykuł z 24 maja zatytułowany "Sędzia resortowego pochodzenia", który ukazał się w "Gazecie Polskiej Codziennie". "Artykuł ten zawiera treści szkalujące osobę sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie pana Andrzeja Sterkowicza oraz jego ojca Czesława Sterkowicza, osobę związaną z wymiarem sprawiedliwości. Z przekazanych nam informacji wynika, że po zapoznaniu z tym artykułem, wskutek doznanego szoku, pan Czesław Sterkowicz, w dniu 26 maja, zmarł na zawał serca" - napisano.

 

"Deprecjonowanie pozycji ustrojowej sędziów"

 

W liście dodano, że środowisko sędziowskie jest zaniepokojone "powtarzającymi się atakami na sędziów i ich rodziny, które coraz częściej pojawiają się w mediach, jak i w wystąpieniach polityków". Podkreślono, że takie działania "wpisują się w utrzymujący się od dłuższego czasu ogólny klimat niczym nie uzasadnionego deprecjonowania pozycji ustrojowej sądów"

 

Od Zbigniewa Ziobry sedziowie oczekują "zdecydowanej reakcji".

 

"Bezpodstawne insynuacje"

 

"Gazeta Polska Codziennie" poinformowała z kolei, że wytoczy proces prezesom i wiceprezesom Sądu Okręgowego w Warszawie. "To bezpodstawne insynuacje. Jedyną drogą jest droga sądowa. W najbliższym czasie złożymy prywatny akt oskarżenia przeciwko sędziom, którzy podpisali się pod haniebnym listem" - zapowiedział redaktor naczelny "GPC " Tomasz Sakiewicz.